NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polecisz do Europy za $15?

Polecisz do Europy za $15?

20.03.2015, godz. 00:00
Ryanair
foto:

To świetna informacja dla niemal wszystkich. Wiele wskazuje, że już niebawem będzie można latać do Europy tanimi liniami lotniczymi. Jak podaje USA Today linia lotnicza Ryanair jest obecnie na etapie rozmów z producentami samolotów dalekiego zasięgu. Jeśli wszystko pójdzie pomyślne, to najpóźniej do 2020 roku do Europy z 15 amerykańskich miast polecimy nawet za $15.

Należy pamiętać, że jest to cena podstawowa, która nie zawiera podatku, a ten na dzień dzisiejszy wynosi ok. 200 dolarów (lot z Wielkiej Brytanii do USA) oraz dodatkowych opłat stosowanych przez linie lotnicze, między innymi za bagaż i rezerwację miejsca.
- Europejscy konsumenci chcą niższych kosztów podróży do USA i tak samo Amerykanie przyjeżdżający do Europy. Postrzegamy to jako rozwój na rynku europejskim - powiedział Robin Kiely, szef komunikacji linii lotniczej Ryanair.

Według zapowiedzi taniego przewoźnika, plan wprowadzenia tanich biletów lotniczych obejmie między innymi Chicago, Boston i Nowy Jork.  Jeśli uda się go zrealizować, to osoby, które chciałyby skorzystać z tanich linii lotniczych, muszą do kosztów podróży doliczyć jeszcze kosztu dojazdu do Polski z jednego z krajów Unii Europejskiej, do którego będą latały tanie linie lotnicze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: