NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polanie podążają za Gwiazdą...

Polanie podążają za Gwiazdą...

30.11.2013, godz. 02:00
Polanie podążają za Gwiazdą...
foto:

Zespół Pieśni i Tańca "Polanie" z Bridgeport, CT, zaprasza całą Polonię na świąteczny koncert "Podążając za Gwiazdą", który odbędzie się 8 grudnia w Square One Theatrew Stratford, CT. W bogatym programie znajdą się aranżacje taneczne i popisy wokalne wykonywane do pięknych popularnych utworów ludowych oraz kolęd.

Grupa Polanie nie traci animuszu...

Organizatorzy I Letniego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego zapowiadają, że gwiazdkowy koncert będzie ukoronowaniem tegorocznych działań zespołu. W programie, który przygotowała Hanna Deja, znajdą się występy taneczne wszystkich grup Polan (dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej), muzyczne (kapeli ludowej) oraz wokalne. Gościnnie wystąpi również były członek zespołu Mazowsze Janusz Rudziński.

Tego koncertu nie można przegapić, choćby ze względu na wyjątkowy repertuar, do którego zaliczają się popularne pieśni ludowe, kolędy i tańce. Jeśli lubisz folklor i chcesz się poczuć choć przez chwilę jak na naszej polskiej ziemi, przyjdź i baw się razem z Polanami!

Polanie, czyli kto

Zespół Pieśni i Tańca "Polanie" powstał w 2006 r. w Bridgeport w stanie Connecticut. Założyli go pasjonaci folklorystycznej muzyki i tradycji ludowych. Obecnie w zespole działają cztery grupy taneczne: dziecięca, średnia, młodzieżowa i dorosła, a także kapela i chór ludowy. Największym atutem zespołu są piękne, oryginalne, wykonywane na zamówienie w Polsce stroje. Próby odbywają się w poniedziałki i wtorki wieczorem. Więcej informacji: www.polaniect.org

Koncert świąteczny "Podążając za Gwiazdą" - Square One

Theatre, Stratford, CT, 2203 Main Street, Stratford, CT 06615 (8 grudnia 2013, 17.30).

Bilety: $25 dorośli, $12 dzieci (do lat 10) do nabycia

w sklepach i agencjach w CT oraz

telefonicznie: 203 414 1619.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: