NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polacy wściekli na weekendowy remont linii G

Polacy wściekli na weekendowy remont linii G

20.07.2013, godz. 02:00
Polacy wściekli na weekendowy remont linii G
foto:

Od początku lipca metro linii G nie kursuje w weekendy, o czym boleśnie zdążyła się już przekonać część mieszkańców Greenpointu. W tunelu metra trwają naprawy związane ze szkodami, które wyrządził zeszłoroczny huragan Sandy.

Linia G, która łączy Brooklyn z Queensem, to jedno z najdogodniejszych połączeń dla tych, którzy chcą szybko dostać się z Greenpointu na górny Manhattan. Polacy choć na funkcjonowanie i niepunktualność linii G narzekają od wielu lat, są jednak zgodni, że tej popularnej linii w żaden sposób zastąpić się nie da.

- To dla mnie najszybszy dojazd do pracy - wyjaśnia pani Katarzyna, która codziennie rano o godz. 7 wsiada do metra i dojeżdża do pracy w budynku przy 57 Ulicy.

- Całe szczęście, że nie ograniczono funkcjonowania metra w tygodniu, bo to byłby prawdziwy dramat. Teraz też jest problem, bo w weekendy często jeździłam do koleżanki na Queens, a obecnie muszę z tego zrezygnować.

- Trudno być zadowolonym, kiedy metro nie jeździ, ale kiedyś te remonty i naprawy muszą robić - twierdzi pan Henryk. - Dobrze, że wybrali wakacje, kiedy ruch jest mniejszy. Mam nadzieję, że do września skończą. Jak zapowiedziały władze MTA, w związku z ograniczeniem kursowania metra G w weekendy w pozostałe dni metro kursuje częściej. Pytani przez reportera "Super Expressu" pasażerowie przyznają, że obecnie rzeczywiście odnotowują zwiększoną częstotliwość kursowania, ale nie składów metra, tylko okolicznych autobusów.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: