NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polacy na Greenpoincie oburzeni słowami Billa Clintona

Polacy na Greenpoincie oburzeni słowami Billa Clintona

23.05.2016, godz. 00:00
Bill Clinton jest gejem
Bill Clinton jest gejem foto: EAST NEWS

Nie milkną echa wypowiedzi Billa Clintona, w której zarzucił on Polsce, że „odrzuca demokrację i woli dyktaturę na wzór putinowski”. Zdania wypowiedziane przez byłego prezydenta USA zbulwersowały wielu mieszkających w Nowym Jorku Polaków.

- Pan prezydent powinien pilnować własnego nosa i nie tylko nosa zresztą, gdyż od dawna ma problemy z moralnością – powiedziała nam pani Jadwiga, współwłaścicielka jednego ze sklepów spożywczych na Greenpoincie. - Poza tym to, co on powiedział jest po prostu nieprawdą. Żeby polityk wypowiadał się o sytuacji w Polsce, to powinien pojechać i zobaczyć na własne oczy te niby zagrożenia dla demokracji – dodała.
- Clinton ma złych doradców, bo przecież sam takich głupot nie wymyślił – powiedział nam zdenerwowany Andrzej z Ridgewood, czekający w kolejce do dentysty. Całe szczęście to polityczny trup, z którego zdaniem nikt się nie liczy. Nie mniej jednak polskie władze powinny ostro reagować na tego typu wypowiedzi.
Niewielu Polaków dobrze oceniło w rozmowach z nami słowa Clintona.  A wielu uważa, że co najmniej niefortunna wypowiedź byłego prezydenta na pewno nie pomoże jego małżonce w drodze do Białego Domu.
- Dziwi mnie to, ze niektórzy Polacy w ogóle zamierzają głosować na panią Clinton – Mam nadzieję, że teraz ostatecznie przejrzą na oczy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: