NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Polacy chcą bazaru przez okrągły rok

Polacy chcą bazaru przez okrągły rok

06.11.2013, godz. 04:00
Green market, zielony bazarek, warzywa, owoce,
foto:

Mieszkańcy Forest Hills, w tym licznie mieszkający tam Polacy, chcą robić zakupy na zielonym, ekologicznym bazarku przez okrągły rok! W tym celu zbierają już podpisy pod petycją.

Na razie mieszkańcy dzielnicy mogą zaopatrywać się w świeże produkty od farmerów - nabiał, pieczywo, owoce, warzywa, miód, a nawet organiczne wina - od kwietnia do grudnia, co sobotę w godzinach od 8 am do 3 pm. Ale chcą mieć taką możliwość przez cały rok i przez więcej dni w tygodniu...

- Bardzo lubię robić w tym miejscu zakupy. Przede wszystkim mam gwarancję, że wszystko jest świeże, jabłka smakują jak jabłka, a pomidory jak pomidory. W sklepie, nawet najlepszym, nie dostanie się takich produktów. Dlatego pomysł, żeby bazarek był otwarty przez 12 miesięcy, bardzo mi się podoba. Poza tym jestem przekonana, że sami farmerzy też się ucieszą, że mieliby gdzie sprzedawać swoje wyroby przez cały rok - mówi Ania, która na zielonym targowisku przy Forest Hills Post Office na 70th Avenue często robi zakupy.

Ostateczna decyzja, czy Forest Hills Greenmarket będzie otwarty na okrągło, zależy od członków lokalnej rady dzielnicy (Community Board), ale wiele wskazuje, że wydadzą oni pozytywną rekomendację.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: