NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pół roku po brutalnum mordzie na Howard Beach ciągle nie ma odpowiedzi na pytanie: Kto zabił Karinę?

Pół roku po brutalnum mordzie na Howard Beach ciągle nie ma odpowiedzi na pytanie: Kto zabił Karinę?

03.02.2017, godz. 00:00
zabójstwo Kariny, Karina Vetrano, NYP
zabójstwo Kariny, Karina Vetrano, NYP foto:

Są nowe tropy, detektywi ciągle prowadzą śledztwo, ale w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na pytanie: kto zabił Karinę Vetrano. Trzydziestolatka z Howard Beach została brutalnie zgwałcona i zamordowana sześć miesięcy temu. Zabójcy ciągle nie ujęto. Szef detektywów NYPD twierdzi jedynie, że jest nowy, ważny trop…

– Każdego dnia zespół śledczych otrzymuje bardzo ważne i cenne dla sprawy informacje. Teraz mamy bardzo silny trop, który może być przełomowy w sprawie – mówił na konferencji prasowej Robert Boyce, szef detektywów NYPD. Z uwagi na dobro śledztwa nie zdradził jednak, jaki to trop. Dodał jedynie, że sprawę zaangażowani są policjanci z kilku posterunków tak z Queensu jak i East New York na Brooklynie.  Bardzo pomocne w ustaleniu tożsamości sprawcy i ujęciu go mogłoby być bardzo specjalistyczne badanie DNA i analiza materiału genetycznego.  Korzystają z niego śledczy w dziesięciu stanach. Między innymi w Kalifornii, gdzie właśnie dzięki niemu kilka dni temu udało się rozwiązać sprawę zabójstwa kobiety sprzed czterdziestu lat. Rodzina Kariny wraz z policją zaapelowały do władz stanowych, aby zezwoliły na tę metodę w Nowym Jorku.  Poparł to już prokurator okręgowy Queensu, Richard Brown. Na zaplanowanej w czwartek na Howard Beach konferencji, w której poza rodzicami zamordowanej 30-latki będą uczestniczyć detektywi i politycy, ponowią apel o jak najszybsze zatwierdzenie tej specjalistycznej analizy DNA.
Karina Vetrano została zamordowana 2 sierpnia. Zabójca zaatakował ją kiedy biegała w Spring Creek Park na Howard Beach. 30-latka została kilkakrotnie brutalnie zgwałcona a potem uduszona. Walczyła o życie desperacko na co wskazywały połamane paznokcie i zęby, które wbiła mordercy.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: