NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pogrzebani pod gruzami

Pogrzebani pod gruzami

31.03.2015, godz. 00:00
fdny
foto:

Odnaleziono ciała dwóch ofiar zawalenia budynku na East Village. Wszelkie nadzieje pogrzebane... Modlitwy rodzin dwóch poszukiwanych młodych mężczyzn nie zostały wysłuchane. Ekipy ratunkowe pracujące nieustannie od dnia eksplozji na East Village wydobyły spod gruzów dwa ciała.

Jeszcze do niedzielnego popołudnia bliscy 23-letniego Nicholasa Figueroi i 26-letniego Moisesa Lucona liczyli na to, że młodzi ludzie odnajdą się żywi. Niestety, około 3.30 spod gruzów zawalonej kamienicy wydobyto pierwsze ciało. Kilka godzin później kolejne...
Pierwszym okazał się Figueroa, co z wielkim bólem serca potwierdziła jego rodzina. Młody mężczyzna feralnego czwartku umówił się na randkę do Park Sushi Restaurant, gdzie, w piwnicy doszło do wycieku gazu, i w której to pracował drugi zaginiony Moises Lucon, imigrant z Gwatemali. Tożsamość drugiej wydobytej spod gruzów osób nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, bowiem mieszkający w Nowym Jorku bracia Lucona chcą poinformować najpierw rodziców mieszkających ciągle w Gwatemali. Jak poinformował szef FDNY, Daniel Nigro, pożar i pogorzelisko wywołane eksplozją zostało oficjalnie uznane za będące pod całkowitą kontrolą w niedzielę w nocy. Teraz trwa wielka akcja oczyszczania terenu i śledztwo ustalające dokładne przyczyny wybuchu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: