NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pogoda na 77. Paradę Pułaskiego. Słońce zaświeci dla Polonii!

Pogoda na 77. Paradę Pułaskiego. Słońce zaświeci dla Polonii!

03.10.2014, godz. 00:00
Parada Pułaskiego 2014
foto:

Przed Polonią największy manifest Polskości na Manhattanie. Już w najbliższą niedzielę o 12:30 przez reprezentacyjną 5 Ave, przejdzie 77. Parada Pułaskiego. Choć pogoda zazwyczaj lubi w tym dniu płatać figle, i jeszcze w sobotę mają nad metropolią wisieć stalowe, to w niedzielę zaświeci słońce. A słupki rtęci na termometrach wskazywać będą 62F/17C.

Piękna pogoda z pewnością zachęci mieszkańców Nowego Jorku i okolicznych stanów do wzięcia udział w wielkim biało-czerwonym pochodzie. Wśród nich również goście z daleka, jak metropolita wrocławski Józef Kupny, który specjalne na tą okazję przyleciał z Polski. Na Paradzie Pułaskiego pojawi się również zespół tańca ludowego Wawel z Texasu. A wraz z nim przyjadą zdobywcy drugiego miejsca w zeszłorocznej polskiej edycji programu „Mam Talent” zespół „Tekla Klebetnica”.

 

Parada wyruszy o godz. 12:30 po południu z rogu 5th Ave., i 39th St i podążać będzie najsławniejszą aleją świata w kierunku północnym, aż do 56th Street. Wozy paradne oraz organizacje, które dumnie zaprezentują się podczas uroczystości, ulokowane będą między 36th and 38th Street.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: