NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pogoda na 4-lipcowy weekend. Fajerwerki w deszczu?

Pogoda na 4-lipcowy weekend. Fajerwerki w deszczu?

03.07.2014, godz. 02:00
fajerwerki, 4 lipca
fajerwerki, 4 lipca foto:

Będzie bardzo ciepło, ale niestety – mało słonecznie... Zdaniem meteorologów, nadchodzące dni mogą być dość pochmurne, a nawet deszczowe, zwłaszcza Dzień Niepodległości - czyli piątek, 4 lipca - kiedy miliony nowojorczyków chcą podziwiać wspaniałe fajerwerki. Wszystkiemu winien jest nadciągający sztorm tropikalny Arthur. Miejmy jednak nadzieję, że prognozy nie sprawdzą się, a „Artur” sobie odpuści.

Według synoptyków AccuWeather, sztorm – nadchodzący z Florydy – ma do nas dotrzeć już w czwartek po południu. Wraz z jego nadejściem zrobi się nieco chłodniej – choć z wysoką wilgotnością wcale tego nie odczujemy – i niestety pochmurno, deszczowo oraz burzowo. Co najgorsze, kumulacja brzydkiej pogody ma nastąpić właśnie w dniu urodzin Ameryki. Nadzieja pozostaje taka, iż obliczenia meteorologów nie są stuprocentowe, ponieważ trasa „Artura” może w każdej chwili ulec zmianie (jego obecny kierunek wskazuje, że przejdzie obok południowo-wschodniej części Long Island).  Ale nie cały weekend wygląda na stracony! Według AccuWeather, już od soboty rana na niebie pojawi się pełne słońce i pogoda będzie zachęcać do odpoczynku na świeżym powietrzu: czy to na plaży, spacerach w parku, bądź rodzinnych piknikach i grillach. – Mnie tam żadna pogoda humoru nie zepsuje. Najważniejsze, że będę mieć wolne. Czekałam na ten długi weekend, będę się nim cieszyć i z niego korzystać, czy to w deszczu, czy w słońcu – mówi nasza Czytelniczka i trudno nie przyznać jej racji.

czwartek - 87 F/ 31 C - zachmurzenie i burze z deszczem; piątek - 79 F/ 26 C - zachmurzenie i deszcz; sobota - 84 F/29 C - słonecznie; niedziela - 86 F/30 C - słonecznie

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: