NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Podziękowania w konsulacie dla naszych uczestników Maratonu Nowojorskiego. Polacy wygrali z wiatrem!

Podziękowania w konsulacie dla naszych uczestników Maratonu Nowojorskiego. Polacy wygrali z wiatrem!

04.11.2014, godz. 18:22
Maraton Nowojorski
foto:

Mimo zimnego wiatru wszyscy polscy uczestnicy Maratonu Nowojorskiego ukończyli imprezę. – Dziękujemy, że tak godnie reprezentujecie naszą ojczyznę – mówił im podczas spotkania w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie Mateusz Stąsiek.

Polscy uczestnicy Maratonu Nowojorskiego choć byli zmęczeni i niejednokrotnie walczyli jeszcze z zakwasami, tłumnie przyszli do polskiej placówki, żeby podzielić się wrażeniami i wspólnie poświętować.

Polskich biegaczy, ich rodziny, przedstawicieli organizacji sportowych zrzeszających maratończyków, a także najwierniejszych kibiców powitał Mateusz Stąsiek z referatu ds. współpracy z Polonią i Dyplomacji Publicznej.

– Jesteśmy z Was bardzo dumni. Dzięki wam w niedzielę o Polsce było głośno w całym Nowym Jorku, a narodowe barwy Polski były widoczne podczas maratonu – mówił.

Zebrani w konsulacie sportowcy najbardziej narzekali w tym roku na silny wiatr, z którym musieli walczyć. Najtrudniej było na Verrazano–Narrows Bridge. Jednak mimo przeciwności losu wszyscy Polacu ukończyli tegoroczny big.

Gratulujemy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: