NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Podróże kształcą i.. . wspaniale bawią!

Podróże kształcą i.. . wspaniale bawią!

08.02.2014, godz. 02:00
Bal Podróżnik
foto:

To było niezwykłe wydarzenie. Blisko 300 przedstawicieli Polonii uczestniczyło w ubiegłą sobotę w 17. Balu Podróżnika, który odbył się w salach Royal Manor w Garfield (New Jersey). Były egzotyczne tańce, niespodzianki, konkurs strojów, a przede wszystkim wyśmienita zabawa do rana! Wspaniała impreza została zorganizowana pod patronatem Ambasadora RP w USA z okazji 18-lecia działalności Polonijnego Klubu Podróżnika.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego balu były dwie polskie podróżniczki, wyjątkowe osobowości: Anna Nieckula-Roberts oraz Ewa Chylak-Winska. Wśród gości obecny był również (oblegany przez uczestników imprezy) Władysław Kozakiewicz - legendarny polski mistrz w skoku o tyczce i zdobywca złotego medalu olimpijskiego w Moskwie w 1980 r. Honory gospodarza pełnił Jerzy Majcherczyk, organizator balu i prezes Polonijnego Klubu Podróżnika, który doskonale poprowadził imprezę. Robił to wyjątkowo zręcznie...

W kulminacyjnym momencie gospodarz zaprosił na środek sali "tajemniczą Polkę z Zanzibaru" Ewę Chylak-Winską. I co? I nic! Mimo kilkakrotnych zaproszeń nie pojawiła się. Zamiast tego... zgasło światło i dało się usłyszeć przeraźliwe odgłosy wydawane przez dzikie afrykańskie zwierzęta. Goście zamarli. "Tym razem przesadził", "Już po nas" - dało się usłyszeć przy niektórych stolikach... Dopiero po chwili z końca sali wynurzył się dziwny korowód, na czele którego szły dwie Murzynki z pochodniami, a za nimi czterech młodych Afrykanów niosących w lektyce honorowego gościa balu: Ewę Chylak-Winską jako Queen of Africa! To wejście zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie.

Tematem przewodnim tegorocznego balu była Afryka. W bogatej części artystycznej zebrani mogli podziwiać młodzieżowy zespół Universal African Dance and Drum Ensemble, który przybliżył wszystkim afrykański folklor i wprowadził uczestników balu w wyśmienity taneczny nastrój. Nic dziwnego, że na parkiecie przez wiele godzin trwała później doskonała zabawa wraz z zespołem Zambrowiacy.

W tradycyjnym już konkursie oryginalnych strojów przywiezionych z różnych podróży - pierwsze miejsce zajęli wspólnie Zofia i Tadeusz Strzałkowie z New Jersey (stroje z Indii) i Janina Kolesińska z Brooklynu (strój z Peru).

Podróżnicy dziękują sponsorom

Jerzy Majcherczyk za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom - tym głównym, którzy wspierali Polski Klub Podróżnika przez cały rok, a także tym, którzy dopomogli przy organizacji balu. Główni to: Polskie Linie Lotnicze LOT (sponsor już od 15 lat) i Polish & Slavic FCU (od 7 lat) oraz Classic Travel. A od początku bieżącego roku - nowy główny sponsor: SUN Home Loans. Poza nimi, czterdzieści przedsiębiorstw i organizacji to imponująca liczba: PNTO-Polish National Tourist Office; SPATA - Society of the Polish American Travel Agents; AMTA; DOMA Export; CITY Sky Line; CHOICE Insurance; Clifton-Wallington Medical Group; VitaMED Family Practice; SQUARE Enterprises; AUSCOR Transport; Piotr Huskowski, M.D; Polskie Biuro I. Podolak; Z. Moszczyński, M.D; Medycyna Estetyczna; Royal Manor; PrimeCare Pediatrics; Budd Larner.P.C; Vein & Skin Studio; EUROCARE Cleaners; EFI Electronic; ABC Stone; HERBORIUM Group; PENANG Restaurant; DAN-BAN Construction, VICTORIA Consulting i ŻYWIEC oraz: Chameleon Colors; Jabco Environmental; Dr. Florczyk;

J. Kuzemaczak Esq; Dr. Gabriels PCN Medical; Palka Electric; Dr. Rozdeba & Dr. Lupinska; ReNu You-Beata Hasaj; Lester Auto; The Victorian; Ampol Tours; Polonia Market LLC; ICE Electric; AMN Corporation i inni. Więcej informacji o działalności klubu na stronie: www.odkrywcy.com i pod numerem telefonu: 1-973-473-1249.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: