NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Podpalacz kościołów grasuje na Brooklynie

Podpalacz kościołów grasuje na Brooklynie

17.04.2014, godz. 00:00
FDNY, NYC, NY,
foto:

Niebezpieczny maniak podłożył ogień już w trzech nowojorskich świątyniach! A przecież zbliża się czas wielkanocnych nabożeństw!

Oficerowie śledczy NYPD szukają groźnego podpalacza, który chce niszczyć kościoły. Ten człowiek od ostatniego weekendu podpalił już trzy świątynie! Policja obawia się, że podpalacz jest nieobliczalny i w każdej chwili mogą wybuchnąć kolejne wywołane celowo pożary.
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę rano. Podpalacz upatrzył sobie Greater New Beginning Baptist Church na Brooklynie, znajdujący się przy 303 E. 98th St. - tuż obok Lenox Road. Niepostrzeżenie podłożył ogień pod drzwi świątyni. Całe szczęście, płomienie w porę zostały zauważone przez kościelnego i nie doszło do spalenia całego budynku.

Kolejny „wyczyn” maniaka miał miejsce zaledwie 24 godziny później. Tym razem padło na Iglesia Christiana Church, znajdujący się przy Pitkin Ave. Tam podpalacz wzniecił ogień w łazience.

Natomiast do ostatniego podpalenia doszło w poniedziałek w Church of St. Mark (przy 1417 Union St. obok Brooklyn Avenue)...
– Zauważyłem ogień, gdy przyjechałem do pracy. Dym i zapach spalenizny unosił się wszędzie w okolicy! Natychmiast zadzwoniłem pod numer alarmowy 911 i wezwałem ratowników z FDNY. Strażakom udało się ugasić pożar – powiedział sekretarz parafii.
Obecnie funkcjonariusze NYPD starają się jak najszybciej, jeszcze przed świętami, złapać groźnego przestępcę. Każdy, kto posiada informacje na temat sprawcy, proszony jest o kontakt z policją pod numerem telefonu 1 - 800 - 577 – TIPS.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: