NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Podpalacz flag z Greenpointu oskarżony

Podpalacz flag z Greenpointu oskarżony

12.07.2013, godz. 02:00
flaga amerykańska
foto:

Policja aresztowała wandala, który podpalił amerykańską flagę zawieszoną przed pubem na Manhattanie. Jest nim... mieszkaniec Greenpointu Jeffery Schorfheide (26 l.). Mężczyzna został już oskarżony - donosi "Greenpoint Gazette".

Jak donoszą agencje, dokonał tego bezmyślnego aktu wandalizmu dzień po Święcie Niepodległości. Udało mu się jednak uciec i od tamtej pory był poszukiwany. Wszystko zostało nagrane przez kamery zainstalowane przed Playwright Tavern, przed którą wisiała flaga. Właściciel lokalu, który niedawno został obywatelem USA, powiedział, że zawieszając flagę, chciał uczcić urodziny Ameryki i swoją naturalizację. Ale najwyraźniej przeszkadzało to Schorfheide'owi.

Na zarejestrowanym filmie widać, jak podpala zapalniczką flagę. Odpala papierosa, robi zdjęcia płonącego symbolu Ameryki i jeszcze "dokłada" ognia. Jak donosi "New York Post", powołując się na anonimowe źródła, mężczyzna - który urodził się w Kanadzie - miał zeznać podczas przesłuchania, że musiał kilka razy podpalić flagę, bo nie chciała się zapalić...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: