NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Podłożenie ognia najbardziej prawdopodobną przyczyną! Spłonęła szkoła w New Jersey

Podłożenie ognia najbardziej prawdopodobną przyczyną! Spłonęła szkoła w New Jersey

24.03.2014, godz. 12:04
pożar
foto:

Uczniowie, którzy w poniedziałek przyszli do James Monroe Elementary School w Edison (NJ), zamiast swoich klas zobaczyli zgliszcza, które pozostały po placówce. Powód: w niedzielę w nocy wybuchł pożar, który doszczętnie strawił budynek budynek szkoły.

Ratownicy przyjęli zgłoszenie o rozprzestrzeniających się płomieniach około godz. 8 pm. Przez ponad 3 godziny dzielnie walczyli z szalejącym żywiołem. Niestety, zanim udało im się nad nim zapanować, znaczna część szkolnego budynku spłonęła i nie nadaje się do użytku – pół tysiąca dzieci nie ma gdzie się uczyć...

Obecnie badana jest przyczyna pożaru. Strażacy podejrzewają, że ogień został podłożony pod budynek celowo. Teraz uczniowie i personel szkoły zastanawiają się, kto mógł podpalić ich szkołę. Urzędnicy z Departamentu Edukacji szukają alternatywnych miejsc w szkołach dla uczniów, którzy stracili swoją placówkę edukacyjną. Jednak większość szkół podstawowych w Edison jest pełna, dlatego pozostaje tylko znalezienie wolnych miejsc w szkołach w sąsiednich gminach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: