NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pociągi na „polskiej” linii wśród najbardziej punktualnych... Szkoda, że nie kursują! Cenzurki dla nowojorskiego metra

Pociągi na „polskiej” linii wśród najbardziej punktualnych... Szkoda, że nie kursują! Cenzurki dla nowojorskiego metra

31.07.2014, godz. 18:43
MTA
foto:

Metro 7 najlepsze spośród wszystkich linii, a czerwona 2 – na dwóję! Choć może nie każdy się z tym zgadza, tak właśnie wskazuje doroczny raport przeprowadzony przez Straphangers Campaign, czyli organizację dbającą o prawa nowojorskich pasażerów. W ogólnym zestawieniu nie uwzględniono w tym roku „polskiej”, greenpoinckiej linii G. Niemniej znalazła się w rankingu punktualności, plasując się na drugim miejscu!

Jak co roku, przy tworzeniu ogólnego rankingu pod uwagę brano kilka aspektów: czystość, zatłoczenie, awarie czy punktualność. Oceniając to razem, wystawiono łączne oceny i tym samym decydowano, czy przejazd daną linią wart jest swojej pojedynczej ceny, czyli obecnie 2.50 dol.


Tak naprawdę – z czym zgodzi się zapewne każda osoba jeżdżąca metrem – żadna z linii nie jest warta tych pieniędzy. Ale najbliżej tej kwoty – bo wycenione na 2 dol. –  jest metro 7 kursujące przez 42 Street na Manhattanie, przez Long Island Citi  do Flushing na Queensie. W pierwszej piątce za linią 7 znalazły się jeszcze: 1, L, J/Z i E. Najmniej warte ceny – w porównaniu do jakości usług – jest metro linii 2, kursujące między Brooklynem, przez Manhattan aż do Wakefield na Bronksie. Ta linia zasługuje zaledwie na 1.30 dol.


Do najgorszych zaliczono też: C, A, 5, B. „Nasza” linia – czyli metro G – nie załapała się w tym roku do ogólnego raporcie, ponieważ brakowało informacji w poszczególnych kategoriach. Ale jest wśród pięciu najbardziej punktualnych, obok: C, 1, L, R. Przypomnijmy jednak, że G aż do września na Greenpoint nie dojeżdża...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: