NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po uroczystościach w New Jersey – msza na Greenpoincie Pamiętamy o Smoleńsku!

Po uroczystościach w New Jersey – msza na Greenpoincie Pamiętamy o Smoleńsku!

08.04.2014, godz. 00:00
greenpoint
foto:

W najbliższy czwartek po raz kolejny Polonia odda hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej... 10 kwietnia o godzinie 19:30 odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele Stanisława Kostki na Greenpoincie – właśnie ku czci ofiar tej niewyobrażalnej narodowej tragedii.

– W czwartą rocznicę Katastrofy oddajmy hołd wszystkim, którzy tego dnia stracili życie. Zachęcamy Polonię, aby do kościoła przyniosła polskie flagi oraz znicze, które zapalimy wspólnie – powiedział nam Janusz Sporek jeden z organizatorów uroczystej mszy.

Już w miniony weekend – jak „Super Express” relacjonował wczoraj – w naszej metropolii miały miejsce dwie ważne dla Polonii uroczystości. W Jersey City odbyły się obchody 4. rocznicy Tragedii Smoleńskiej oraz 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zorganizowali je przy pomniku Katyń 1940 działacze Komitetu Katyńskiego na stan New Jersey wspólnie ze Stowarzyszeniem Weteranów Armii Polskiej i Kongresem Polonii Amerykańskiej.

Tymczasem w Nowym Jorku – na Maspeth – u zbiegu 56th Rd i 61st Street – odsłonięta została tablica ku czci Jana Pawła II. Jak informowaliśmy, imieniem naszego wielkiego Papieża nazwano ulicę. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Karol Wojtyła  jeszcze jako kardynał krakowski (w 1969 roku) w drodze na Kongres Eucharystyczny w USA przebywał w parafii Świętego Krzyża.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: