NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po raz 17. bawić się będą podróżnicy z elitą Polonii

Po raz 17. bawić się będą podróżnicy z elitą Polonii

25.01.2014, godz. 00:00
bal
foto:

Jak co roku Bal Podróżnika wzbudza duże zainteresowanie i emocje: kto będzie gościem honorowym i jakie niespodzianki będą czekać gości balu?

W jakich kreacjach wystąpić? Bo podróżnicy różnymi sposobami i w różnych warunkach podróżują - ale raz do roku chcą się pokazać z jak najelegantszej strony, gdyż będzie na nich patrzeć elita Polonii! Taki jest coroczny Bal Podróżnika. Ponad 300 gości spotyka się nie tylko po to, aby tańczyć i się bawić, lecz także spotkać ciekawych podróżników i odkrywców.

Pierwsza sobota lutego - tradycja 17 bali

Od samego początku bal odbywa się w pierwszą sobotę lutego. Dlaczego - zapytacie? Gdyż jest to pierwsza sobota po założeniu w dniu 30 stycznia 1996 roku Polonijnego Klubu Podróżnika. Na każdym balu celebrujemy więc kolejną rocznicę jego założenia. I na tym 17. Balu celebrować będziemy osiemnaście lat działalności dla Polonii i Polski. A ta działalność to ogrom, trzeba by setek stron do zapisania, co zrobił klub przez te lata. Najlepiej odwiedzić stronę: www.odkrywcy.com.

Bal nad bale... przez 8 godzin

Bal Podróżnika to wspaniała okazja do spotkania się w towarzystwie ciekawych ludzi, których łączy pasja poznawania świata. Jest to bardzo dobry moment do podziękowania tym, którzy wspomagają klub i z nim podróżują. A Bal Podróżnika jak żaden inny trwa aż osiem godzin - od godz. 7 wieczorem do 3 rano w salach bankietowych Royal Manor w Garfield, NJ. W czasie pierwszej godziny (7-8 pm) będzie okazja do poznania naszych tajemniczych Polek, które będą opowiadać o swoich pasjach i wyczynach w Afryce. Następna godzina to cocktail hour z ogromnym wyborem potraw i napojów. Uroczyste otwarcie balu i przywitanie naszych gości i sponsorów nastąpi o 9 pm. Przez cały czas balu open bar... A później rozpocznie się zabawa przy wspaniale grającym zespole Zambrowiacy. W przerwach: obiad podany do stołów, występy niespodzianki, konkurs na najciekawiej zaprezentowany strój z odbytej podróży i inne atrakcje. Po północy kolejny posiłek, aby można było tańczyć do godz. 3 rano.

Afryka na Balu Podróżnika

Bal w tym roku jest dedykowany Afryce i z Afryki będą niespodzianki: grupa wojowników tancerzy oraz tajemnicze Polki z Zanzibaru i z Nowego Jorku, Ewa i Ania; obie są ekspertami od Afryki i obie autorkami książek o tym kontynencie. Zanosi się więc na wielką edukacyjną zabawę w towarzystwie ogromnej grupy właścicieli biznesów, lekarzy i adwokatów, agentów podróży zrzeszonych w SPATA i polonijnych mediów. Będzie okazja do nawiązania nowych kontaków i podtrzymania poprzednich. A pośród nas będzie sporo polonijnej młodzieży przy trzech bezalkoholowych stołach. Chcemy przecież, aby bawiąc się przy nas, przejmowali nasze tradycje, a także wzajemnie się poznawali.

Dziękujemy sponsorom

Na balu również w szczególny sposób dziękujemy naszym sponsorom, tym głównym, którzy wspierali nas przez cały rok, a także tym, którzy dopomogli przy organizacji 17. Balu. Główni to: Polskie Linie Lotnicze LOT (od 15 lat) i Polish & Slavic FCU (od 7 lat) oraz Classic Travel. A od początku roku witamy nowego głównego sponsora: SUN Home Loans. Czterdzieści firm i organizacji to imponująca liczba, a są w niej: PNTO - Polish National Tourist Office; SPATA - Society of the Polish American Travel Agents; AMTA; DOMA Export; CITY Sky Line; CHOICE Insurance; Clifton-Wallington Medical Group; VitaMED Family Practice; SQUARE Enterprises; AUSCOR Transport; Piotr Huskowski, M.D; Polskie Biuro I. Podolak; Z. Moszczyński, M.D; Medycyna Estetyczna; Royal Manor; PrimeCare Pediatrics; Budd Larner.P.C; Vein & Skin Studio; EUROCARE Cleaners; EFI Electronic; ABC Stone; HERBORIUM Group; PENANG Restaurant; DAN-BAN Construction, VICTORIA Consulting i ŻYWIEC, a także Chameleon Colors; Jabco Environmental; Dr.Florczyk; J. Kuzemaczak Esq; Dr.Gabriels PCN Medical; Palka Electric; Dr. Rozdeba & Dr. Lupinska; ReNu You-Beata Hasaj; Lester Auto; The Victorian; Ampol Tours; Polonia Market LLC; ICE Electric; AMN Corporation i inni. Dziękujemy również sponsorom medialnym.

autor: Jerzy Majcherczyk zobacz inne artykuły tego autora
Znajdź nas: