NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po przesłuchaniu byłego szefa FBI Trump do Comeya: To ty kłamiesz!

Po przesłuchaniu byłego szefa FBI Trump do Comeya: To ty kłamiesz!

10.06.2017, godz. 00:00
Sensacyjne wyznania byłego szefa FBI
Sensacyjne wyznania byłego szefa FBI - Rosjanie ingerowali w wybory. James Comey twierdzi, że rosyjskie służby maczały palce podczas wyborów wygranych przez Donalda Trumpa foto: AP

Natychmiast po przesłuchaniach przed senacką komisją ds. wywiadu byłego szefo FBI Jamesa Comeya (57 l.), Biały Dom zareagował jeszcze w czwartek stanowczym oświadczeniem, że prezydent nie jest kłamcą. Tymczasem sam Donald Trump (71 l.) w pierwszej swojej reakcji, w piątkowym wpisie na Twitterze nazwał Comeya kłamcą a jego oskarżenia nieprawdziwymi. Mimo tego uznał jednak, że dzięki temu został oczyszczony z podejrzeń, z czym zgodził się również jego prawnik.

„Pomimo wielu fałszywych zeznań i kłamstw, zostałem całkowicie oczyszczony… i WOW Comey puszcza parę” - napisał w piątek rano prezydent Donald Trump. Nie sprecyzował, które z oświadczeń Comeya przed komisją tak mu pomogło.  Wcześniej, zaraz po zakończonym czwartkowym przesłuchaniu, Biały Dom oświadczył, że prezydent nie jest kłamcą. Tymczasem prawnik Donalda Trumpa, Marc Kasowitz, powiedział, że zeznania byłego szefa FBI są najlepszym dowodem na to, że prezydent jest poza wszelkimi podejrzeniami i nigdy nie próbował utrudniać śledztwa FBI prowadzonego w sprawie rosyjskich prób ingerowania w wybory z 2016 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: