NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pół miliarda do wzięcia!

Pół miliarda do wzięcia!

16.12.2013, godz. 02:00
MegaMillions
MegaMillions foto:

Wygrać może każdy, ale kto będzie w stanie wydać taką kwotę?! Ponieważ w ostatni piątek, 13 grudnia, do nikogo nie uśmiechnęło się szczęście, możliwa wygrana w Mega Millions urosła właśnie do ponad pół miliarda dolarów!

Taka kosmiczna suma zwłaszcza przed świętami pobudza wyobraźnię i zachęca do kupowania losów. Aby zgarnąć dokładnie 550 milionów dolarów, wystarczy zainwestować 1 dolara...

Według organizatorów loterii, premia dla zwycięzcy może być jeszcze wyższa. Wszystko zależy od tego, ile osób ruszy po bilety loteryjne. A wiadomo, że tak wielkie sumy do wygrania są bardzo kuszące i przyciągają gigantyczne zainteresowanie...

Kumulacja w wysokości ponad pół miliarda będzie drugą największą w historii Mega Millions. Pula wzrosła po tym, jak nikt nie wygrał w losowaniu, kiedy do wzięcia było 425 milionów dol. Szanse na zakreślenie sześciu zwycięskich liczb były jak 1 do 259 milionów... Obecnie prawdopodobieństwo wygranej jest jeszcze mniejsze (kolejne losowanie odbędzie się we wtorek). Ale przecież cuda się zdarzają!

Jak sprawdziliśmy, największą nagrodą, która padła w historii Stanów Zjednoczonych, było dotąd 656 mln dol. w loterii Mega Millions (marzec 2012 roku). Pieniędzmi podzieliło się wtedy trzech szczęśliwców z Illinois, Kansas i Maryland. Rekord w równie popularnej loterii Powerball to 590,5 miliona dolarów. Wygrana trafiła w maju do mieszkańca Florydy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: