NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po kolejnym krwawym ataku nowojorczycy zaczynają się bać jeździć metrem

Po kolejnym krwawym ataku nowojorczycy zaczynają się bać jeździć metrem

29.01.2016, godz. 00:00
L train, elka, linia L, metro, MTA
L train, elka, linia L, metro, MTA foto:

Nowojorczycy już nie na żarty zaczynają się bać jeździć metrem. Nie ma co się dziwić. Kolejna osoba została zaatakowana nożem w wagonie. Tym razem na Brooklynie w pociągu linii 3. Ofiarą jest 29-letnia kobieta. Policja upubliczniła wizerunek nożownika, licząc że pomoże to w jego szybkim ujęciu.

Chociaż szef NYPD oraz zarząd MTA uspokajają i zapewniają, że metro jest bezpieczne, to jednak nowojorczycy wcale tak się nie czują w pociągach. No bo i jak tu nie odczuwać strachu, kiedy niemal każdego dnia dochodzi do ataku nożownika.
W poniedziałek ofiarą bandyty padła niewinna 71-latka, która została pocięta na twarzy w metrze linii D kiedy dojeżdżała na stację Broadway-Lafayette na Manhattanie. Założono jej aż 13 szwów. Na szczęście sprawcę tego czynu już zatrzymano. Jest nim 21-letni Damon Knowels. Ale to nie podziałało jako „straszak” na innych…
Nawet nie 48 godzin później doszło do kolejnych ataków nożownika. Najpierw ostrym narzędziem zaatakowany został 32-latek czekający na 116 Street na metro linii 6, a  ostatnio ofiarą nożownika padła 29-letnia kobieta.
Z ustaleń policji wynika, że wraz z siostrą wsiadła na Brooklynie do pociągu linii 3. W wagonie wpadł na nie jakiś mężczyzna. Doszło do awantury, która miała gwałtowny przebieg. Kiedy pociąg dojeżdżał do stacji Eastern Parkway, mężczyzna wyciągnął z kieszeni owinięte ostrze. Według ofiary i świadków powiedział: „Potnę cię tutaj w tym pociągu” i tak zrobił. Ciachnął 29 - latkę w prawą rękę. Kiedy pociąg dojechał do stacji, uciekł. Na szczęście świadkom dało się zrobić mu zdjęcie, które policja upubliczniła.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: