NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po egzekucji nowojorskiej policjantki, burmistrz obiecuje: kuloodporne szyby osłonią oficerów NYPD

Po egzekucji nowojorskiej policjantki, burmistrz obiecuje: kuloodporne szyby osłonią oficerów NYPD

08.07.2017, godz. 00:00
Policja Nowy Jork, NYPD
foto:

Policyjne wozy do zadań specjalnych (NYPD Command Vehicle) będą wyposażone w szyby kuloodporne. Taką obietnicę złożył burmistrz Bill de Blasio (51 l.). Zrobił to dwa dni po tym, jak pałający nienawiścią do policji 34-letni Alexander Bonds zastrzelił 48-letnią oficer Miosotis Familię, która siedziała w zaparkowanym na Bronksie pojeździe.

Podczas konferencji, tuż przed odjazdem na szczyt G20, Bill de Blasio zapowiedział, że do końca tego roku wszystkie policyjne wozy dowodzące będą wyposażone w szyby kuloodporne. We flocie NYPD jest ich 72. Obiecał, że przeznaczy na ten cel z miejskiego budżetu 1,3 mln dolarów.
Tymczasem trwają przygotowania do pogrzebu zamordowanej policjantki, która służyła w szeregach NYPD ponad 12 lat i osierociła trójkę dzieci. W miejscu, gdzie doszło do egzekucji, pojawiają się kwiaty, ludzie zapalają znicze. Podobnie jest pod domem, gdzie mieszkała Miosotis Familia. Bliscy, koledzy z pracy i jej znajomi mówią, że była wspaniałym człowiekiem, zawsze chętnym do pomocy innym.
Oficer Familia została zastrzelona, gdy siedziała z partnerem w wozie dowodzenia NYPD zaparkowanym przy Morris Avenue i 183 Street na Bronksie. Bonds podszedł do pojazdu i bez powodu strzelił przez okno zabijając policjantkę. Bandzior został zabity podczas wymiany ognia z wezwanymi przez partnera kobiety policjantami. Na miejscu znaleziono broń, z której strzelał. Okazuje się, że była ona skradziona w 2013 roku w West Virginia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: