NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po demonstracjach przeciw NYPD: bili policjantów, teraz są ścigani!

Po demonstracjach przeciw NYPD: bili policjantów, teraz są ścigani!

17.12.2014, godz. 00:00
NYPD
foto:

Niektórzy uczestnicy protestów przeciwko nieuzasadnionej przemocy ze strony policjantów, nie mają najmniejszych skrupułów, by używać przemocy wobec stróżów prawa. Krótko po tym, jak policja aresztowała nauczyciela CUNY za atak na dwóch oficerów NYPD, teraz poszukuje sześciu kolejnych osób, które w sposób bardzo agresywny, włączyły się do przepychanki między pedagogiem a policjantami.

We wtorek rano policja – za pośrednictwem mediów – upubliczniła zapis filmu z kamer monitoringu oraz filmów z YouTube, zarejestrowanych podczas sobotnich protestów na Brooklyn Bridge. Widać na nich, jak grupa ludzi – trzech mężczyzn i trzy kobiety –atakują oficerów Legal Affairs Bureau: Patricka Sullivana i Phillipa Chana.

Rzucają się na policjantów, aby „odbić" szarpiącego się z policją Erica Linskera (29 l.), nauczyciela CUNY. Mężczyzna, jak pisaliśmy, został zatrzymany za to, że rzucił śmietnikiem celując w oficerów NYPD, trafił jednak w chodnik.

Dość brutalna „odsiecz" poszukiwanej szóstki pomogła nauczycielowi, który zbiegł. Niemniej nie na długo, bo w niedzielę wieczorem został aresztowany i usłyszał zarzuty. W sądzie ma się stawić za kilka miesięcy. Tymczasem policja prosi o pomoc w ustaleni tożsamości agresywnych uczestników protestu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: