NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po blisko dwóch latach od brutalnej napaści na Harlemie... Oskarżenie w sprawie zabicia transseksualisty

Po blisko dwóch latach od brutalnej napaści na Harlemie... Oskarżenie w sprawie zabicia transseksualisty

05.03.2015, godz. 00:00
Kajdanki
foto:

Niemal dwa lata zajęło dorwanie podejrzanego o skatowanie na śmierć transseksualisty i postawienie go w stan oskarżenia... Mieszkaniec Brooklynu, 24-letni James Dixon usłyszał właśnie zarzuty napaści i zamordowania 21-letniej Islan Nettles, będącej transgender woman.

Ten brutalny, podszyty nienawiścią atak miał miejsce w sierpniu 2013 roku na Harlemie. Według zebranych materiałów dowodowych, Islan Nettles szła z trójka znajomych przez Eighth Avenue niedaleko 148th kiedy napotkali trzech mężczyzn, wśród których był oskarżony. Wywiązała się między nimi luźna rozmowa, ale kiedy Dixon zorientował się, że Islan jest transseksualistą uderzył ją pięścią w twarz.

Uderzenie było tak silne, że Islan upadła na chodnik. Ale to nie wystarczyło oskarżonemu, który zaczął ją dalej kopać po głowie. Islan Nettles trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami głowy, po dniu jej mózg przestał pracować, a po kolejnych kilku dniach odłączono ją od aparatury podtrzymującej życie. Oskarżony, który usłyszał oficjalne zarzuty we wtorek po południu w sądzie na Brooklynie, nie przyznaje się do winy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: