NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Po 13 latach poszukiwań. Znalazła parę ze zdjęcia w WTC

Po 13 latach poszukiwań. Znalazła parę ze zdjęcia w WTC

15.09.2014, godz. 00:00
WTC
foto:

Elizabeth Stringer Keefe przez 13 lat szukała właściciela zdjęcia ślubnego, które znaleziono w zgliszczach World Trade Center. I wreszcie udało się! Dzięki sile mediów społecznościowych odnaleziono właściciela fotografii. Jak się okazało, zdjęcie należało do Freda Mahe z Colorado, który kiedyś mieszkał i pracował w Nowym Jorku.

Jak informuje NY Daily News, Keefe, profesor z Bostonu, otrzymała podniszczone zdjęcie młodej pary w październiku 2001 roku. Jej przyjaciółka odnalazła ślubną fotografię w gruzach na Ground Zero kilka dni po atakach na World Trade Center, ale w związku z przeprowadzką do Kalifornii, przekazała je kobiecie z prośbą, by coś z nim zrobiła.

– Czułam się zobowiązana, aby zdjęcia oddać właścicielowi – opowiada Elizabeth Stringer Keefe. Postanowiła, że 11 każdego miesiąca będzie zdjęcie publikowała na portalach społecznościowych. W tym roku, dzięki pomocy portalu Universal hub, który zamieszcza informacje z okolic Bostonu, udało się z fotografią dotrzeć do znacznie szerszej publiczności - w ciągu 14 godzin post ze zdjęciem na Twitterze udostępniono ponad 68 tysięcy razy. Wśród osób przekazujących je dalej był m.in. gwiazdor country Blake Shelton, który ma na portalach społecznościowych rzesze fanów.

I udało się!

- Nie mogłem uwierzyć, że ktoś przez 13 lat starał się odnaleźć właściciela fotografii – mówi wzruszony Fred Mahe. - To była jedna z moich najspanialszych pamiątek, na zdjęciu miałem wszystkich swoich najlepszych znajomych – dodaje mężczyzna.
Jak się okazało, Fred pracował w biurowcu WTC na 77. piętrze. Zdjęcie zostało zrobione w Aspen w Kolorado podczas wesela przyjaciół, na którym był również Mahe. Mężczyzna trzymał pamiątkę ślubną na biurku. 11 września 2001 roku w momencie, kiedy doszło do zamachów terrorystycznych jechał metrem do pracy. Gdy dotarł na Manhattan było już po zamachach. Zdjęcie, które było na jego biurku znalazło się w gruzach…


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: