NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Płonie Kalifornia. żywioł zmusił tysiące ludzi do ucieczki z domów

Płonie Kalifornia. żywioł zmusił tysiące ludzi do ucieczki z domów

11.07.2017, godz. 00:00
pożar, ogień, żywioł, płącnący las
pożar, ogień, żywioł, płącnący las foto:

Blisko osiem tysięcy ludzi musiało uciekać ze swoich domów przed pożarami, które trawią Kalifornię. Ogień zniszczył już olbrzymie połacie lasów, kilka popularnych letnich obozowisk oraz setki domów. Żywioł zmusił też do zamknięcia wielu odcinków lokalnych dróg.

Przedstawiciele California Department of Forestry and Fire Protection poinformowali, że z okręgu Sierra Nevada w niedzielę ewakuowano cztery tysiące ludzi, a 7400 otrzymało ostrzeżenie i mogą zostać zmuszeni do opuszczenia domów w każdej chwili.
– Szalejący ogień strawił 11 km kwadratowych lasów i zniszczył co najmniej 10 budynków. Rozmiary zniszczeń będą się zwiększać, bo walka z żywiołem ciągle trwa. Do tej pory w tym okręgu rannych zostało czterech strażaków – poinformowała rzeczniczka straży pożarnej Mary Ann Aldrich.
Ogień szaleje też w okolicach Oroville, tam ostrzeżenie o ewentualnej ewakuacji otrzymało blisko 200 tysięcy mieszkańców. Z kolei w południowej Kalifornii, ewakuowano co najmniej 3500 osób mieszkających na terenie Santa Barbara County, gdzie szaleją dwa pożary, które rozciągają się na powierzchni ponad 30 km kwadratowych.
Trzeci pożar zagraża z kolei domom w San Luis Obispo County. Z uwagi na niebezpieczne warunki władze zamknęły tam odcinek autostrady State Route 154, która będzie wyłączona z użytku  przez kilka dni. Ogień zniszczył kilka obozów i zmusił do szybkiej ewakuacji setki odpoczywających tam ludzi, w tym blisko 90 dzieci i 50 opiekunów. Jak podają władze Kalifornii, w niedzielę z żywiołem walczyło blisko pięć tysięcy strażaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: