NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Piknik z nowojorską szkołą konsularną

Piknik z nowojorską szkołą konsularną

25.05.2014, godz. 18:02
polonia
foto:

Polska Szkoła, która w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia, postanowiła zabrać dzieci na piknik na łonie natury. – To wieloletnia tradycja szkoły, impreza organizowana dwa razy do roku stanowi świetną formę integracji miedzy rodzicami, dziećmi i nauczycielami. Miejsce spotkania jest zawsze to samo: Rockland Lake Park w hrabstwie Rockland – opowiadają rodzice, którzy włączyli się w organizację wyjazdu.

Stowarzyszenie Rodziców jest w stu procentach przygotowane na tego typu wyjazdy. – Posiadamy sprzęt sportowy, który sami kupujemy i uzupełniamy co roku. Każdy otrzymuje listę z artykułami potrzebnymi na piknik – dodają.


W tym roku organizatorom udało się zachęcić rekordową liczbę uczestników, ponad 120 dorosłych i dzieci, do wspólnej zabawy i degustacji pyszności. – Rozciągnięta siatka skutecznie przyciągała wszystkich do gry w siatkówkę, również badminton cieszył się popularnością, ale największą atrakcją dnia okazały się mecze piłki nożnej. Naszymi sąsiadami w parku okazali się chętni do zabawy Koreańczycy, co zaowocowało rozegraniem dwóch międzynarodowych meczów. Uczniowie polskiej szkoły okazali się utalentowanymi i pełnymi hartu ducha zawodnikami, wygrywając swoje spotkanie 2:0 – opowiadają rodzice.


Następny piknik już we wrześniu. Organizatorzy mają nadzieję zobaczyć na nim jeszcze większą liczbę uczestników.


M.E.C, opr, Agra foto Katarzyna Forczek, Renata Koszczuk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: