NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pijani wandale potłukli rzeźbę anioła sprzed polskiego kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie

Pijani wandale potłukli rzeźbę anioła sprzed polskiego kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie

14.12.2016, godz. 00:00
dreamstime_crime scene
foto: dreamstime

Skandal! Dwóch pijanych wandali zbezcześciło parafię Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, do której należy wielu Polaków uczęszczających regularnie na msze w języku ojczystym. Podczas bardzo głupich żartów strącili rzeźbę anioła ustawioną przed kościołem i ją potłukli.

Ten bezmyślny akt wandalizmu miał miejsce bardzo późną nocą w sobotę, ale dopiero teraz policja opublikowała wizerunki dwóch podejrzanych, jakie zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu przy kościele znajdującym się na 184 Metropolitan Avenue, niedaleko Bedford Ave. Detektywi mówią, że mocno pijani mężczyźni zaczęli się wygłupiać przed świętymi figurami: Virgin Mary i stojących obok trzech aniołów. Razem z nimi byli jeszcze inni ludzie, ale tylko ta dwójka jest poszukiwana, bo tylko on postanowili się głupio zabawić, udając że się modlą i robiąc sobie w tym czasie zdjęcia. Wymachując rękami strącili jednego z aniołów, który pobił się na kawałki. Nie przejęli się tym, tylko rozbawieni poszli dalej. Zbezczeszczona rzeźba została znaleziona później przez pracownika parafii, który zaalarmował policję. Parafia, do której należy wielu Polaków, wciągu ostatnich sześciu lat padła co najmniej cztery razy ofiarą wandali, którzy zniszczyli znajdujące się przed kościołem rzeźby.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: