NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwszy z bezpłatnych pokazów przeniesie nas w lata 80. Ale kino! Greenpoint na filmowo...

Pierwszy z bezpłatnych pokazów przeniesie nas w lata 80. Ale kino! Greenpoint na filmowo...

16.05.2014, godz. 19:32
Ale kino! Greenpoint na filmowo...
foto:

Już w ten weekend pierwsze z cyklicznych spotkań z polskim kinem dokumentalnym i fabularnym – na granicy Greenpointu i Williamsburga. „Polskie kino na granicy” to część projektu „Greenpoint. Przemiany”, czyli serii działań kulturalno-społecznych, realizowanych w Nowym Jorku od maja do grudnia przez fundację Culture Shock (we współpracy z Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology oraz Pracownią Focusingu).

Przypomnijmy, projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.” Pierwszy z pokazów już w sobotę (godz. 16-19) pod hasłem „Kino lat 80-tych w Polsce”. Odbędzie się on w Videology, 308 Bedford Ave, Brooklyn (róg South 1st St & Bedford Ave).

– Filmy będą puszczane w języku polskim z napisami angielskimi, zatem zaproście swoich amerykańskich znajomych, żeby mogli również poznać polskie, dobre kino – zachęca Marta Pawlaczek, pomysłodawczyni akcji „Greenpoint. Przemiany”. – Na wszystkie filmy, które będziemy pokazywać w ramach projektu, wstęp jest bezpłatny – dodaje.

W sobotnim programie zobaczymy dokumenty: „Gadające Głowy” z 1980 r. w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, „Robotnice” także z 1980 r. w reż. Ireny Kamieńskiej oraz film fabularny „Amator” z 1979 r. w reż. Krzysztofa Kieślowskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: