NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwszy nowojorczyk w 2017 r urodził się na Queensie

Pierwszy nowojorczyk w 2017 r urodził się na Queensie

03.01.2017, godz. 00:00
dziecko, niemowlę, poród
foto:

Porodów w sylwestrową noc w Nowym Jorku i New Jersey nie brakowało. W metropolii pierwszym nowojorczykiem w 2017 roku był chłopiec urodzony na Flushing, na Queensie. Zaraz po nim na świat przyszła dziewczynka w szpitalu na Bronksie. Jeżeli chodzi o New Jersey, jednym z pierwszych maluchów urodzonych w Nowym Roku był synek Yesi Cubas Bonilla z Atlantic City.

Podczas gdy miliony ludzi witały nadejście Nowego Roku, na porodówkach w metropolii i okolicach lekarze mieli ręce pełne roboty. Chociaż z oficjalnym ustaleniem, które dziecko było naprawdę pierwsze jest zawsze kłopot, to – jak donosi NY1 –  jeżeli chodzi o Nowy Jork pierwszym dzieckiem urodzonym w mieście jest chłopiec, Nathan Peralta. Mama, Carmen Peralta urodziła go osiem minut po północy w Flushing Hospital na Queens. Maluch jest zdrowy, waży 7 funtów i 11.5 uncji. Dosłownie minutę później w Jacobi Hospital na Bronksie urodziła się dziewczynka, Melanie Londono. Mama i malutka, która waży 6  funtów, 9 uncji, mają się dobrze.
Według szacunkowych wyliczeń przedstawicieli nowojorskiego Wydziału Zdrowia w tym roku w metropolii spodziewa się narodzin 120 tysięcy dzieci. W New Jersey jedno z pierwszych dzieci w nowym 2017 roku przywitano na porodówce AtlantiCare Mainland Campus.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: