NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwsze starcie kandydatów

Pierwsze starcie kandydatów

23.08.2013, godz. 02:00
Anthony Weiner
foto:

Kampania wyborcza zaczyna nabierać tempa. Kandydaci Partii Demokratycznej na burmistrza Nowego Jorku spotkali się na pierwszej debacie. Zorganizowane w Town Hall 90-minutowe spotkanie, którego gospodarzem była telewizja NY1, nie przyniosło jednak zbyt wielu konkretów. Szybko zamieniło się w pełne ataków starcie - donosi Fox News.

Początkowo Anthony Weiner, Sal Albanese, John Liu, Christine Quinn, William Thompson Jr., Erick Salgado i Bill de Blasio mówili na tematy ważne dla nowojorczyków - np. jak chcą sprawić, żeby metropolia stała się tańsza do życia, w jaki sposób planują kreować miejsca pracy, a także o ostatniej decyzji sądu w sprawie monitorowania stosowanej przez NYPD polityce stop-and-frisk. Kiedy jednak jedni kandydaci kreślili swoje bajeczne wizje, inni szybko przechodzili do kontrataku.

Najwięcej gorzkich słów poleciało pod adresem nowego lidera przedwyborczych sondaży - adwokata publicznego Billa de Blasio, który w ostatnich badaniach opinii publicznej wyprzedził dotychczasową liderkę, przewodniczącą Quinn. Nie obyło się też bez docinek pod adresem byłego kongresmana Anthony'ego Weinera, któremu po raz kolejny zarzucono, że ze swoimi seksaferami nie nadaje się na burmistrza.

Eksperci oceniają, że demokratyczni kandydaci - na niecałe trzy tygodnie przed prawyborami, które wyłonią dwóch liderów - zaczynają ostrą grę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: