NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwsze „białe święta” za nami. Jakie będą kolejne?

Pierwsze „białe święta” za nami. Jakie będą kolejne?

28.11.2014, godz. 00:00
Zima, NYC
foto:

Tegoroczne Święto Dziękczynienia w wielu miejscach przypominały Wigilię. Dużą część Wschodniego Wybrzeża przykrył biały puch, w wielu miejscach szybko zamieniający się w mokrą breję…

Właśnie mokry ciężki śnieg o mały włos mógł doprowadzić do tragedii. Dwóch chłopców w wieku 9 i 11 lat z Newburgh w Orange County NY, postanowiło zbudować śnieżny fort. Jak informuje NBC News, bawiących się w pobliżu kompleksu dzieci nie zauważył kierowca pługu. Chłopcy utknęli pod grubą warstwą ciężkiej śnieżnej breji. Na szczęście inny operator pługu, który przejeżdżał tą sama trasą, zauważył najpierw wbitą w śnieg dziecinną łopatkę, a chwilę potem wystający z niego bucik. Szybko zaczął odkopywać śnieg i wydostał z niego przysypanych chłopców.

Jak się okazało, rodzicie przez kilka godzin szukali swoich pociech. Obaj chłopcy zostali przewiezieni do szpitala, byli przestraszeni i wychłodzeni.

Tegoroczna wczesna zima daje ostro do wiwatu mieszkańcom północno-wschodniej części Stanów. W Święto Dziękczynienia najgorsza sytuacja panowała w Bostonie, Filadelfii i Waszyngtonie. W Stanie Nowy Jork po zimie pozostały wysokie hałdy śniegu, które powoli się topią.

Czy równie biało będzie za miesiąc? Gdy przyjdzie Boże Narodzenie? Według wstępnych prognoz stacji accuweather.com, ma być raczej słonecznie, z temperaturami nieznacznie powyżej zera – 36-38F. Kilka dni przed Wigilią może spaść śnieg. Jest więc nadzieja na białe święta…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: