NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwsze aresztowania na basenie w McCarren Park

Pierwsze aresztowania na basenie w McCarren Park

10.07.2013, godz. 02:30
Zwymiotował do basenu w McCarren Park
foto:

Publiczny basen, na który mieszkańcy Greenpointu czekali ponad 28 lat, nie cieszył się dobrą opinią w ubiegłym sezonie. Co chwila dochodziło na nim do bójek i ataków wandalizmu. W tym sezonie, choć na dobre dopiero co się rozpoczął, już doszło tam do ataku agresywnych młodych ludzi. Troje nastolatków zostało aresztowanych.

Jak podaje "Brooklyn Paper", do pierwszego w tym sezonie incydentu na basenie doszło w niedzielę po południu. Na miejskie kąpielisko tego dnia przyszło mnóstwo spragnionych ochłody nowojorczyków. Niecka basenu wypełniła się niemal po brzegi pluskającymi się ludźmi. W pewnym momencie troje nastolatków zaczęło skakać do wody w tłum.

- Ich zachowanie stanowiło zagrożenie dla kąpiących się ludzi, mogli kogoś zranić. Napastnicy nie reagowali na ostrzeżenia i zaczęli uciekać wkoło basenu przed pracownikami ochrony - powiedziała Sophia Tassy-Mason oficer NYPD.

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Młodym ludziom postawiono zarzuty niezgodnego z prawem zachowania, powodującego zagrożenie dla otoczenia oraz zakłócanie porządku publicznego. Jeden z chłopaków dodatkowo został oskarżony o napaść i uderzenie policjanta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: