NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pierwsza czarnoskóra Miss Alabama ukarana za swoje wypowiedzi. Straciła robotę za wychwalanie mordercy -

Pierwsza czarnoskóra Miss Alabama ukarana za swoje wypowiedzi. Straciła robotę za wychwalanie mordercy -

15.07.2016, godz. 00:00
pistolet
foto:

Za swoje słowa, podobnie jak za czyny, ponosi się konsekwencje... Kalyn Chapman James – była królowa piękności, pierwsza czarnoskóra Miss Alabama sprzed lat – została zawieszona w pracy po tym jak na swoim facebookowym profilu okrzyknęła męczennikiem mordercę pięciu policjantów z Dallas.

kilka dni temu była miss z 1993 roku – po tragicznych wydarzeniach w ostatnim czasie z udziałem policji, zwłaszcza w Dallas – wyraziła swoje uczucia wobec tego, co się stało. Podczas dwuminutowego nagrania powiedziała między innymi, że „nie czuję smutku z powodu śmierci tych policjantów i to nie rani mego serca (...) Cenię ludzkie życie. Chciałabym czuć smutek z uwagi na to, co się stało, ale nie mogę pozbyć się uczucia, że strzelający do policjantów to męczennik...”. Wideo byłej miss obejrzały setki tysięcy ludzi. Większość opatrzyła je ostro krytykującymi komentarzami. Teraz stacja telewizyjna WPTB2, czyli pracodawcy Kalyn Chapman James  postanowili „odciąć” się od niej i zawiesili ją w obowiązkach. Pisząc jednocześnie w oświadczeniu, że nie popierają i nie tolerują żadnych aktów przemocy czy terroryzmu, i nie godzą się na takie działania”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: