NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Piękne polskie tradycje na Brooklynie

Piękne polskie tradycje na Brooklynie

31.03.2015, godz. 02:00
Palmowa Niedziela
foto:

Palmowa Niedziela jak nad Wisłą. Polonia rozpoczęła ostatni etap przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Polacy mieszkający na emigracji nie zapominają o celebrowaniu polskich tradycji wielkanocnych. Jak każdego roku na tydzień przed Wielkanocą idą do kościoła poświęcić kolorowe wielkanocne palmy.

Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej przypada 7 dni przed Wielkanocą i rozpoczyna Wielki Tydzień. W niedzielę przed kościołem św. Stanisław Kostki na Greenpoincie polonijni harcerze sprzedawali palmy wielkanocne oraz ozdoby świąteczne.
O podniosły nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych zadbali również nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Generała Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough Park na Brooklynie, którzy sami zrobili piękne wielkanocne palmy.
– Wykonanie kolorowych palm wpisane jest w wieloletnią tradycję naszej szkoły. Każdego roku przygotowujemy je wspólnie – opowiada Beata Kruzel.
Własnoręcznie wykonane przez dzieci z pomocą rodziców palmy w niedzielę zostały przyniesione pod pomnik św. Jana Pawla II. Tam właśnie ksiądz proboszcz Andrzej Kurowski z parafii  św. Franciszki de Chantal na Borough Park na Brooklynie poświęcił je, a następnie w procesji zostały wniesione do kościoła.

Fot. Elżbieta Kralik

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: