NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Piękna świąteczna uroczystość w CP-S. Greenpoincka wigilia

Piękna świąteczna uroczystość w CP-S. Greenpoincka wigilia

20.12.2014, godz. 00:00
CP-S. Greenpoincka wigilia
foto:

W czwartkowy wieczór siedziba Centrum Polsko-Słowiańskiego przy Kent Street zamieniła się w tradycyjny gościnny polski dom, a nad Greenpointem unosił się zapach pysznych świątecznych potraw oraz dobiegał dźwięk pięknych polskich kolęd…

Wszystko to za sprawą uroczystego spotkania opłatkowego, które odbyło się w największej polonijnej instytucji społeczno-kulturalnej. Piękny wieczór uświetniły dźwięki polskich kolęd w wykonaniu Roberta Bronchard oraz chóru Jutrzenka.

Na wspólne celebrowanie tego magicznego przedświątecznego czasu przyszło ponad 200 osób. Gości powitała Bożena Kamińska – dyrektor wykonawczy placówki.

– To zaszczyt widzieć wszystkich państwa w sercu polskiej dzielnicy. Cieszę się bardzo, że na naszych opłatkowych dorocznych kolacjach spotykają się ludzie ze środowisk polonijnych i amerykańskich. To dobry czas, aby nasi amerykańscy koledzy przekonali się jak bardzo jesteśmy przywiązani do pielęgnowania pięknych polskich tradycji – mówiła.

Na spotkaniu obecna była również Danuta Bronchard, nowo wybrana prezes CP-S oraz pozostali dyrektorzy placówki. Jak na polską świąteczną tradycję przystało wszystkich zaproszonych gości pobłogosławił ojciec Józef Szpilski z parafii świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie. Zebrani zaś odmówili modlitwę.

Zaproszeni na uroczystą kolację członkowie CP-S,  Frank Milewski – prezes KPA oraz liderzy polonijni i przedstawiciele Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie podzielili się opłatkiem i zjedli pyszną wigilijną wieczerzę. Świąteczne dania przygotowały panie z kafeterii działającej przy Centrum Polsko-Słowiańskim. Opłatkowy wieczór zakończyło wspólne kolędowanie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: