NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Piąty festiwal United Solo już za miesiąc – mamy dla Was zaproszenia. I Ty możesz zobaczyć teatralną ucztę na Manhattanie - również po polsku

Piąty festiwal United Solo już za miesiąc – mamy dla Was zaproszenia. I Ty możesz zobaczyć teatralną ucztę na Manhattanie - również po polsku

24.08.2014, godz. 00:00
United Solo
foto:

W połowie września po raz piąty rozpocznie się w Nowym Jorku największy na świecie festiwal monodramów United Solo. Publiczność Teatru Row przy 42 ulicy na Manhattanie zobaczy ponad 130 spektakli z sześciu kontynentów. Polskę będzie reprezentować Małgorzata Bogdańska z Warszawy, ze spektaklem „Moja droga B,” na podstawie tekstu Krystyny Jandy, a w reżyserii wybitnego twórcy filmowego Marka Koterskiego. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 28 września o 4 po południu. Dla czytelników „Super Expressu” mamy podwójne zaproszenie, na spektakl z udziałem polskiej gwiazdy!

- Spośród innych monodramów prezentowanych na festiwalu, warto zwrócić uwagę na „Beneath My Fathers’ Sky” w reżyserii nominowanego do Oscara Erica Robertsa, a także na mima o polskich korzeniach,  Christophera Veneda, który ze swoim przedstawieniem „Human Identity” przyjeżdża z Los Angeles – mówi Marcin Lipiński, rzecznik United Solo. - Natomiast Joanna Stanecka, Polka na co dzień mieszkająca w Niemczech, zaprezentuje swój spektakl „My Farm”, na który warto wybrać się całą rodziną, bo właśnie o więzach rodzinnych opowiada scenariusz – dodaje.

Wśród tegorocznym monodramów dwa spektakle komediowe dotyczą historii imigracji z Europy Wschodniej: „My Stubborn Tongue” i „When I Could Feel”.

Festiwalowe spektakle pokazywane będą codziennie od 18 września do 23 listopada w Teatrze Row, który znajduje się przy 410 West 42nd Street (pomiędzy 9 i 10 Avenue). Bilety można nabyć 7 dni w tygodniu w kasie teatru, jak też na www.telecharge.com i przez telefon: 212.239.6200. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć w internecie pod adresem www.unitedsolo.org.

Specjalnie dla czytelników „Super Expressu”, mamy dwuosobowe zaproszenie na spektakl „Moja droga B”. Wystarczy wysłać emaila na adres redakcja@seusa.info w tytule wpisać United Solo i poprawnie odpowiedzieć na pytanie kto jest pomysłodawcą festiwalu United Solo. Na odpowiedzi czekamy do 25 września. A już wkrótce na naszych łamach rozmowa z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: