NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Piątek, czyli dzień otwarcia miejskich basenów w Nowym Jorku. Wodne atrakcje czekają!

Piątek, czyli dzień otwarcia miejskich basenów w Nowym Jorku. Wodne atrakcje czekają!

27.06.2014, godz. 00:00
Stołeczne  baseny  zapraszają w upały
Iza Sterniuk (33 l.) wzięła wolne w pracy, by skoczyć na basen z synem Oliwierem (4 l.) foto:

Kto szuka ochłody w upalne dni, może ją znaleźć w nowojorskich publicznych basenach. Już od tego piątku można się pluskać w zimnej wodzie na kąpieliskach. Tym samym Zarząd Wydziału Parków rozpoczyna oficjalnie sezon letni, który potrwa do września.

Podczas wakacji mieszkańcy Nowego Jorku i goście będą mieli do dyspozycji 55 kąpielisk. Baseny znajdują się w miejskich parkach, w każdej dzielnicy miasta. Można z nich korzystać przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 11 przed południem do 7 wieczorem.

Dla mieszkańców Greenpointu propozycją jest basen o olimpijskich rozmiarach, który został wybudowany w McCarren Park już w 1936 r. W 1984 r. – przypomnijmy – obiekt został zamknięty. Ale już w 2005 r. basen jako centrum rekreacyjne otwarto ponownie i odbywały się tam różnego rodzaju pokazy „pod chmurką”, w tym seanse filmowe...

W 2009 roku miasto zaczęło remontować teren, by stworzyć tam nowoczesny kompleks, w tym siłownię, kafejkę i nowy basen. Całość została uruchomiona w 2012 r. (remont obiektu kosztował miasto 50 mln dol.). Basen McCarren Park znajduje się przy 776 Lorimer Street (między Bayard St. i Driggs Avenue). Warto dodać, że dla dzieci i młodzieży do lat 18 otwarcie miejskich kąpielisk to również okazja, by korzystać z bezpłatnych lekcji pływania, a nawet zjeść posiłek – także darmowy, bo finansowany przez nowojorski Wydział Oświaty. Kursy pływackie odbywają się jednak tylko na niektórych basenach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: