NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Paula traci kolejny kontrakt

Paula traci kolejny kontrakt

26.06.2013, godz. 00:00
Paula Deen
foto:

Dalsze problemy Pauli Deen (66 l.) - znanej telewizyjnej kucharki. Po tym jak przyznała publicznie, że zdarza się jej używać obraźliwego dla Afroamerykanów słowa na "N", straciła nie tylko pracę w Food Network, lecz także kontrakt z Smithfield Foods, której to firmy była rzecznikiem.

Jak donosi AP, przedstawiciele Smithfield Foods napisali, że nie przedłużą kontraktu z Paulą Deen, z uwagi na "jej zachowanie i komentarze, na które nie ma miejsca w Ameryce XXI wieku". Zerwanie tej umowy może być dość bolesne finansowo dla pani Deen, gdyż - poza tym że otrzymywała ona pieniądze za pełnienie funkcji rzecznika firmy - to rozprowadzała za pośrednictwem Smithfield Foods swoje produkty. Ale i to może być dopiero początkiem kłopotów znanej kucharki. Wiele wskazuje, że teraz mogą rozwiązać z nią umowy również: QVC, Target Corp. oraz Sears Holdings Corp.

Przypomnijmy, skandal wybuchł, po tym jak pochodząca z Południa - a dokładnie z Savannah w Georgii - Deen przyznała, że pozwala sobie na rasistowskie komentarze. Zapytana w sądzie przez prawników o używanie niecenzuralnych określeń, odpowiadając pod przysięgą, powiedziała, że używa "N word":

- Tak, oczywiście, że to robię. I to od bardzo dawna - miała powiedzieć w sądzie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: