Super Express» USA» Nowy Jork» Newsy» Paul McCartney: nie jedzcie indyków!. Wegetariańskie przesłanie ex-Beatlesa na Thanksgiving

Paul McCartney: nie jedzcie indyków!

Były członek grupy The Beatles jest od dawna wegetarianinem. Teraz 70-letni Paul apeluje do Amerykanów, by nie jedli indyka w Dzień Dziękczynienia.

McCartney dołączył do kampanii prowadzonej przez organizację obrońców zwierząt PETA, która apeluje o wegetariańskie święta. Chyba nie na wiele to się zda, bo Amerykanie w ten dzień zjadają kilkadziesiąt milionów indyków i jest to podstawowa potrawa świątecznej kolacji. Kolejne kilkadziesiąt milionów pieczonych indyków wjedzie na stoły podczas Bożego Narodzenia, bo to także amerykańska tradycja. McCartney wystąpił na plakacie "Święta bez indyka", które PETA umieściła na swojej stronie internetowej. - Posiłki bez mięsa są smaczniejsze i zdrowsze - zachęcają działacze PETA. Każdego roku prezydent udziela symbolicznego ułaskawienia dla jednego lub dwóch indyków. Te szczęśliwie wybrane żyją do końca swoich dni na farmie w Mount Vernon w Wirginii.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida