NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pasażerowie nie szczędzą krytyki. Co z tym metrem G?

Pasażerowie nie szczędzą krytyki. Co z tym metrem G?

04.04.2014, godz. 18:40
Pasażerowie nie szczędzą krytyki  Co z tym metrem G?
foto:

Potrzebny jest remont linii, dlatego latem przez 5 tygodni nie będzie jeździło metro G - bardzo ważne i jedyne przecinające Greenpoint połączenie. W audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego odbyło się zebranie w tej sprawie...

Z mieszkańcami spotkali się senatorowie Daniel Squadron i Martin Malave Dilan, a także przedstawiciele agencji miejskich i zarządu nowojorskiego metra (MTA). Był też rewident miejski Scott M. Stringer oraz reprezentujący Greenpoint poseł stanowy Joseph R. Lentol.
Na wstępie przedstawiciel MTA Andrew Inglesby potwierdził, że funkcjonowanie metra G zostanie zawieszone na odcinku między Court Suqare a Nassau Ave w okresie od 26 lipca do 1 września. – Wybraliśmy sezon letni ze względu na zmniejszający się wtedy ruch – powiedział. – W czasie remontu będą kursować darmowe autobusy zastępcze, zarówno wzdłuż Manhattan Ave, jak i McGuinness Blvd. Oprócz tego zostanie zwiększona częstotliwość funkcjonowania pociągów innych linii, takich jak L czy M.


Mieszkańcy mieli też jednak okazję, by wypowiedzieć się na temat funkcjonowania linii G w ostatnim czasie. Potwierdzali to, o czym od dawna pisze „Super Express” – tłok panujący w godzinach porannych i zbyt małą liczbę wagonów.


Z sali podano koncepcje, w jaki sposób usprawnić komunikację na Greenpoincie. Pojawiła się między innymi propozycja wydłużenia jednej z linii autobusowych lub usprawnienia funkcjonowania promów między Brooklynem a Manhattanem.
MŻ foto Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: