NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pasażerowie nie mogą wnosić do pociagów i autobusów MTA popularnych hoverboards

Pasażerowie nie mogą wnosić do pociagów i autobusów MTA popularnych hoverboards

30.01.2016, godz. 00:00
hoverboards
hoverboards foto:

Perony, pociągi czy autobusy MTA to nie jakiś deptak czy park do uprawiania sobie sportów ekstremalnych. A do takich przedstawiciele zarządu Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych zaliczają jazdę na hoverboards, czyli deskorolkach na baterie.

Nowojorczyków już od jakiegoś czasu ogarnął prawdziwy szał na punkcie tych nowych pojazdów. Ale problem w tym, że są one nielegalne w mieście, a poza tym napędzane są bateriami, które mogą wybuchać. Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak tragiczne konsekwencje taki wybuch spowodowałby w metrze.
W związku z tym oraz po coraz liczniejszych skargach ze strony pasażerów, zarząd MTA wprowadził całkowity zakaz wnoszenia hoverboards do wagonów metra, pociągów Metro-North, LIRRi i autobusów.
Zakaz dotyczy również peronów i stacji. Przedstawiciele MTA mają już przygotowaną kampanię i wkrótce pojawią się wielkie reklamy z komunikatem o treści: „Hoverboards Not Allowed”. Jak zapowiedziano, nowojorska policja, która popiera zakaz, będzie ostro ścigać i karać osoby łamiące nowe przepisy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: