NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pasażerowie „elki” mogą powiedzieć, która opcja remontu L bardziej ci odpowiada

Pasażerowie „elki” mogą powiedzieć, która opcja remontu L bardziej ci odpowiada

07.05.2016, godz. 00:00
MTA, metro, linia L, remont L, elka
MTA, metro, linia L, remont L, elka foto:

Nieunikniony remont tunelu metra linii L, którym pociąg kursuje między Brooklynem a Manhattanem, wzbudza bardzo dużo emocji. Zwłaszcza wśród „uzależnionych” od „elki” pasażerów, którzy będą mieli wielki problem komunikacyjny. MTA zapowiedziało dwie opcje remontów, obie są i tak mocno utrudnią dojazdy, ale może którąś wolą bardziej. Mogą w tej sprawie zabrać głos.

Riders Alliance, nowojorska organizacja dbająca o prawa pasażerów i monitorująca Metropolitarne Zakłady Komunikacyjne (MTA) apeluje do wszystkich pasażerów korzystających z metra linii L aby wypełniali przygotowaną przez nich internetową ankietę. Mogą w niej opowiedzieć się za jedną z zaproponowanych opcji.
Jak pisaliśmy, pierwsza zakłada całkowite zamknięcie tunelów, którymi „elka” jeździ z Brooklynu na Manhattan i w przeciwnym kierunku. W tym przypadku metro nie kursowałoby w ogóle przez 18 miesięcy pomiędzy Eighth Avenue na Manhattanie a Bedford Avenue na Brooklynie. W tym czasie pasażerowie musieliby korzystać ze specjalnie podstawionych autobusów (shuttle buses) lub korzystać z alternatywnego połączenia liniami J, M, Z albo G.
Druga opcja zakłada zamknięcie jednego z tuneli – czyli metro w obu kierunkach jeździłoby między Manhattanem a Brooklynem tym samym tunelem, podczas gdy w drugim byłby remont. To co prawda sprawiłoby, że „elka” nie zostałaby całkowicie sparaliżowana, ale jeździłaby dużo rzadziej i czas oczekiwania na metro wydłużyłby się w godzinach szczytu o 12 do 15 minut. A cały remont potrwałby trzy lata.
John Raskin, dyrektor generalny Riders Alliance, namawia pasażerów do wypełniana ankiety, na której można podzielić się również swoimi innymi pomysłami i opiniami na temat „elki” i metra w ogóle. Jak mówi wyniki ankiety znajdującej się na stronie: www.ridersny.org/LTrain zostaną przekazane władzom MTA, które będą musiały wziąć je pod uwagę. Sal

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: