NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Park oddzieli Greenpoint od rzeki i… niebezpieczeństwa

Park oddzieli Greenpoint od rzeki i… niebezpieczeństwa

21.10.2014, godz. 00:00
park
foto:

Kto powiedział, że zabezpieczenia przeciwpowodziowe muszą być nieatrakcyjne? Mieszkańcy Greenpointu będą mieli wkrótce na nabrzeżu piękny park, który – jak zapewniają projektanci – będzie nie tylko miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym ale również ochroną przed East River na wypadek uderzenia żywiołu.

Jak donosi „Daily News”, budowa nowego parku-deptaka o powierzchni 4 akrów rozpocznie się wiosną przyszłego roku i jest ona częścią większego projektu mieszkaniowo-handlowego znanego jako Greenpoint Landing. Wykonawcą tego odcinka jest biuro architekta przestrzennego – James Corner Field Operations.

Zgodnie z zaprezentowanymi oficjalnie projektami, w parku znajdą się place zabaw dla dzieci, rampy dla skate'owców, ścieżki rowerowe, deptak do spacerowania, wydzielone miejsca do piknikowania i odpoczywania na trawie. Ponadto znajdą się tam również zielone promenady w specjalnie zaaranżowanych skrzyniach, które nie tylko będą zatrzymywać wiatr, ale będą też w stanie wchłaniać nadmiar wody. Umożliwiać to mają specjalnie dobrane rośliny oraz materiały z jakich wykonane będą skrzynie, w których będą one posadzone.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: