NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Parada Pułaskiego 2015, czyli Piąta Aleja znowu polska!

Parada Pułaskiego 2015, czyli Piąta Aleja znowu polska!

03.10.2015, godz. 15:27
Parada Pułaskiego
foto:

Już w niedzielę Piątą Aleją przemaszeruje Parada Pułaskiego – największa manifestacja polskości w USA i święto Polaków żyjących w tym kraju. Do uczestniczenia w tym ważnym dla nas wydarzeniu jeszcze raz zaprasza Artur Dybanowski czyli Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2015.

- Kiedy rozmawialiśmy w ubiegłym roku, objąłeś funkcję Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego 2015 i mówiłeś, że to będzie wyjątkowa Parada. Powiedz, na czym ta wyjątkowość będzie polegała?

Po raz pierwszy w historii Parady Pułaskiego cały przemarsz Polonii reprezentacyjną 5 Aleją na Manhattanie zostanie sfilmowany. W związku z tym każdy będzie mógł stać się bohaterem tego Polskiego święta na Manhattanie. Płyta z tegoroczną Paradą trafi w ręce wielu ludzi, niekoniecznie Polaków, którzy zobaczą, jak Polonia potrafi manifestować swoją polskość na emigracji. A firmy, które są sponsorami Parady Pułaskiego, zostaną umieszczone na DVD, więc będzie to kolejna forma reklamy dla sponsorów polskiego święta na Manhattanie.

- Czy to jedyna nowość?

Oczywiście, że nie. Po raz pierwszy w tym roku podczas Parady będziemy promować polskie województwa. A to wszystko dzięki wspaniałej współpracy, jaka nawiązała się z nową panią konsul Urszulą Gacek. I dzięki temu podczas Parady rozdawane będę gadżety z poszczególnych województw, zachęcające nie tylko Polaków ale i Amerykanów do odwiedzin w naszym kraju. Bo skoro marzeniem każdego Amerykanina są wakacje w Paryżu, to pokażmy również, że i do Polski warto zajrzeć. Musimy pokazać Amerykanom to, co mamy najpiękniejsze w naszym kraju. I tak się właśnie stanie podczas tegorocznej Parady.


- Czy rok temu tak sobie wyobrażałeś bycie wielkim marszałkiem Parady Pułaskiego?

Tak, dokładnie wiedziałem z czym się wiąże ta jakże zaszczytna funkcja. Miałem świadomość, że moja rola będzie polega na byciu managerem i osobą powiększającą bazę stałych sponsorów, którzy każdego roku będą chętnie i hojnie wspierali finansowo paradę. Wierzę w to, że zostawię swoim następcą wiele kontaktów z ludźmi biznesu, którzy finansowo będą przez lata wspierali Paradę Pułaskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: