NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Papieski mural w rocznicę kanonizacji

Papieski mural w rocznicę kanonizacji

27.03.2015, godz. 00:00
papieski mural
foto:

26 kwietnia szykuje się uroczystość. Znamy ostateczną datę odsłonięcia papieskiego muralu w Connecticut. Uroczystość, nad którą patronat objął Konsulat RP w Nowym Jorku, przełożona została na 26 kwietnia - czyli w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II.

– Pierwotna wersja zakładała, że odsłonięcie muralu, którego autorem będzie artysta z New Jersey Rafał Pisarczyk, nastąpi w niedzielę 29 marca, czyli cztery dni przed rocznicą śmierci Jana Pawła II. Okazało się jednak, że malowanie musi odbywać się przy odpowiednich warunkach pogodowych - przy temperaturze przynajmniej 40 stopni F oraz przy braku opadów. Takich dni w ostatnim miesiącu było zaledwie kilka, dlatego w marcu Pisarczyk skupił się na dopracowywaniu projektu, a Polonia z Bridgeport na gruntownym odrestaurowaniu ściany – mówi nam Tomek Moczerniuk, jeden z pomysłodawców muralu.

Ciągle trwa zbiórka funduszy na mural.
- Deklarację dofinansowania dzieła kwotą 4000 dol. złożył Konsulat RP w Nowym Jorku. Podobną deklarację złożył też znany nowojorski mecenas Sławomir Platta z The Platta Law Firm, który lada dzień przekaże na ten szczytny cel 800 dol. Dzięki tym wpłatom można z optymizmem zadeklarować, że odsłonięcie nastąpi w niedzielę, 26 kwietnia 2015 roku. Dokładna godzina i szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie – dodaje Moczerniuk.
Aby wspomóc Papieski Mural należy skontaktować się z prezesem PS w Bridgeport Edytą Kułak: (203) 224-9470.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: