NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Panika na uniwersytecie po kolejnej strzelaninie. Kto chciał zabić studenta?

Panika na uniwersytecie po kolejnej strzelaninie. Kto chciał zabić studenta?

22.01.2014, godz. 00:00
pistolet
foto:

To straszliwa plaga! Nie ma tygodnia bez następujących po sobie strzelanin w szkołach. Tym razem groza ogarnęła uniwersytet w niedalekiej Pensylwanii. Policja nakazała studentom zamknąć się w pokojach na całą noc z poniedziałku na wtorek i pod żadnym pozorem nie wychodzić. Dlaczego? Oficerowie śledczy z Chester przeszukiwali teren, by ująć bandytę, który oddał strzały!

Sceny mrożące krew w żyłach miały miejsce na terenie kampusu należącego do Widener University. Właśnie tam w poniedziałek wieczorem doszło do strzelaniny. Pod numer alarmowy 911 zadzwonił ranny, ociekający krwią student. Poinformował dyspozytora, że trafiły go kule.

– Gdy służby ratunkowe przyjechały na miejsce wezwania, czyli na parking przy Schwartz Athletic Center, tuż obok campusu szkoły na przedmieściach Filadelfii, rzeczywiście znaleźli siedzącego w samochodzie rannego studenta – przekazał rzecznik prasowy Crozer Chester Medical Center. – Ofiara była w stanie krytycznym. Młody mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala.

Już we wtorek rano lekarze określali stan studenta jako ciężki, ale stabilny. Uczelniane władze zdążyły poinformować o zajściu rodzinę.

– Wszystko wskazuje na to, że nie chodzi o przypadkowy akt przemocy. Ze względu na toczące się śledztwo nie możemy podać do publicznej wiadomości więcej szczegółów – powiedział Dan Hanson, rzecznik uczelni...

Policja w Chester jeszcze we wtorek po południu poszukiwała podejrzanego, który – zdaniem funkcjonariuszy – ukrył się w dzielnicy mieszkalnej przylegającej do kampusu. Widener University to prywatna uczelnia koedukacyjna, na której nie brakuje Polaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: