NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pamiętaj! Od piątku wolniej w mieście

Pamiętaj! Od piątku wolniej w mieście

07.11.2014, godz. 19:31
ograniczenie prędkości, droga,
foto:

Dokładnie 7 listopada w życie weszły przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Obecnie samochody po Nowym Jorku mogą poruszać się z prędkością 25 mil na godzinę, wcześniej dopuszczalny limit wynosił 30 mil na godzinę.

Jak informuje NY1 osoby, które nie będą stosować się do nowych ograniczeń prędkości muszą liczyć się z grzywną. Jeśli kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość zostanie złapany przez policję czeka go mandat w wysokości od 150 do 600 dolarów, w zależności od tego o ile przekroczy prędkość oraz ile ma mandatów na swoim koncie.

Należy pamiętać również o tym, że nie tylko grzywna czeka na piratów drogowych. Zostaną oni również ukarani punktami karnymi. Za przekroczenie prędkości grozi od 3 do 11 punktów. Natomiast ci, którzy zostaną złapani za złamanie nowych przepisów drogowych przez fotoradar mogą się spodziewać grzywny w wysokości 50 dolarów.

Przypomnijmy: zredukowanie dozwolonej prędkości jest jedną inicjatyw podjętych przez burmistrza Nowego Jorku Billa De Blasio (53 l.) w ramach planu Vision Zero, który ma na celu zredukowanie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w metropolii do zera.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: