NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy P-SFUK - oto nowi dytektorzy

P-SFUK - oto nowi dytektorzy

19.05.2014, godz. 18:37
Ryszard F. Bąk.
foto:

W niedzielę 18 maja w Polish National Club w Hempstead, NY odbyło się doroczne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Podczas zebrania Członkowie zapoznali się z raportami, zawierającymi wyniki działalności Unii w roku fiskalnym 2013 oraz zadawali pytania na  tematy dotyczące P-SFUK.

W trakcie zebrania ogłoszone zostały wyniki wyborów do Rady Dyrektorów. Na cztery dostępne miejsca w Radzie Dyrektorów P-SFUK wybrani zostali: Michael Kwiatkowski,  Małgorzata Gradzki, Marzena Wierzbowska, Ryszard F. Bąk.

Michael Kwiatkowski – jest adwokatem w kancelarii prawnej na Long Island specjalizującej się w prawie bankowym, komercyjnym i postępowaniach upadłościowych. Dodatkowo pracuje w kancelarii prawnej na Manhattanie. Jest członkiem P-SFUK od 1999 roku oraz laureatem programu stypendialnego P-SFUK. Oprócz tego jest członkiem Izby Adwokackiej hrabstwa Nassau. Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w stanach Nowy Jork i New Jersey.


Małgorzata Gradzki – jest koordynatorem usług prawnych Catholic Charities w Diecezji Rockville Centre, akredytowana przez imigracyjną Radę Apelacyjną od 1997 roku. Od 1983 roku jest dyrektorką Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Św. Władysława w Hempstead. Członkiem P-SFUK jest od 1986 roku. Była sekretarzem w P-SFUK w latach 2011-2013. Obecnie była drugą wiceprezes, której kończyła się kadencja i startowała ponownie w wyborach, zdobywając uznanie i głosy członków. Działa m.in.  w Kongresie Polonii Amerykańskiej oraz w Komisji Oświatowej.


Marzena Wierzbowska – od roku 2009 jest niezależnym inwestorem giełdowym. Była również dyrektorem programowym pomocy społecznej i prawnej w Polskiej Fundacji Kulturalnej oraz dyrektorem programu pomocy społecznej w Centrum Polsko-Słowiańskim. Od 2000 roku jest członkiem P-SFUK. Natomiast od 2011 do 2013 była przewodniczącą Rady Dyrektorów P-SFUK, a od 2007 do 2013 była członkiem Rady Dyrektorów P-SFUK.


Ryszard F. Bąk – członkiem P-SFUK jest od roku 2011. Od roku 1997 jest pracownikiem sektora publicznego w Urzędzie ds. Mieszkaniowych Miasta Nowy Jork. Jest członkiem i obecnym prezesem Polonia Technika oraz członkiem Rady Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, był również wiceprezesem Polskiego Domu Narodowego oraz członkiem rady powierniczej Bay Club.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: