NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy P-SFUK mobilizuje do głosowania

P-SFUK mobilizuje do głosowania

18.08.2016, godz. 00:00
głosowanie, vote, wybory, mobilizacja wyborcza, Polonia
głosowanie, vote, wybory, mobilizacja wyborcza, Polonia foto:

Czas wyborów zbliża się coraz większymi krokami. Bardzo ważnych, bo prezydenckich. Dlatego też i udział w nich jest sprawą niezmiernie istotną. Jak zawsze wybory to też olbrzymia okazja do pokazania swojej siły. Polaków posiadających amerykańskie obywatelstwo, i tym samym uprawnionych do głosowania są miliony. Warto więc to pokazać!

Jak już informowaliśmy, niedawno akcję mobilizowania Polonii do głosowania rozpoczęła Amerykańsko-Polska Rada Doradcza. Teraz do zachęcania Polaków do wzięcia udziału w jesiennych wyborach w włączyła się Polsko-Słowiańska Federalnej Unia Kredytowa. „Kto nie głosuje, nie jest słyszany... - te słowa dobrze opisują siłę każdej społeczności w społeczeństwie amerykańskim” – czytamy w komunikacie P-SFUK rozesłanym do mediów. We wtorek 8 listopada, w Ameryce odbędą się wybory prezydenckie i do Kongresu. Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest nie tylko instytucją finansową, ale także liderem społeczności polonijnej, zachęcamy Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia do głosowania. Aktywny udział w życiu politycznym jest nie tylko przywilejem, ale wręcz obowiązkiem każdego obywatela Stanów Zjednoczonych.
Aby zwiększyć frekwencję wyborczą, P-SFUK pomaga członkom Naszej Unii w rejestracji do głosowania. Ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy Członków Naszej Unii wraz z wydrukiem z konta za miesiąc lipiec otrzyma federalny formularz rejestracji wyborczej. Jego wypełnienie umożliwi każdemu kogo nie ma jeszcze w spisie wyborców, rejestrację a następnie oddanie głosu w listopadowych wyborach. Formularze są także dostępne we wszystkich, siedemnastu oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w trzech stanach: Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Na miejscu pracownicy Unii pomogą w wypełnieniu i wysłaniu dokumentu. 
– Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracji oraz oddania głosu w listopadowych wyborach - zachęca Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU. – Pamiętajmy, że realna siła polonijnej społeczności jest i będzie oceniana m.in. na podstawie naszej frekwencji w lokalach wyborczych. Jest bardzo ważne, abyśmy jako Polonia wzięli czynny udział w tych wyborach, aby głos naszej grupy etnicznej był znaczący i zauważalny. Jesteśmy społecznością odnoszącą wiele sukcesów, ale nie zawsze przekładają się one na naszą siłę i reprezentację polityczną. Ten stan rzeczy możemy razem zmienić poprzez aktywny udział w listopadowych wyborach – dodał.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: