NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy OWACJE NA STOJĄCO NA MANHATTANIE. Solo po polsku

OWACJE NA STOJĄCO NA MANHATTANIE. Solo po polsku

29.09.2014, godz. 23:13
United Solo
foto:

Kolejna polska uczta dla ducha! W niedzielę, podczas kolejnego dnia festiwalu United Solo, na deskach znanego teatru Row przy 42 ulicy na Manhattanie przed publicznością zaprezentowała swój kunszt aktorski Małgorzata Bogdańska. Polska artystka wystąpiła ze spektaklem „Moja droga B,” na podstawie tekstu Krystyny Jandy, w reżyserii wybitnego twórcy filmowego Marka Koterskiego, który prywatnie jest mężem aktorki.

Drobniutka artystka przeniosła publiczność do… ich codziennego życia. Fabuła zwyczajna. Dzieci, mąż, praca, przyjaciółki, koty i psy, problemy całego świata. Radości, ból i empatia... W środku — Ona, kobieta z walizką, a w niej całe życie przeżywane na 100 procent. Cały kosmos jest w codzienności.

Monodram poruszył publiczność, która po przedstawieniu czekała na artystów, aby osobiście podziękować za wspaniałe przedstawienie i choć na chwilę podyskutować z polskim festiwalowymi gośćmi.

– To było niesamowite, nie mogłam powstrzymać się od łez, w każdym zdaniu widziałam samą siebie – opowiadała po spektaklu Maria Korab z Middle Village. Choć z pozoru sztuka dotykała kobiecej duszy, również mężczyźni obecni na przedstawieniu nie kryli wzruszenia i dziękowali polskiej aktorce za wspaniałą grę. Po przedstawieniu był również czas na autografy.

Marek Koterski, który towarzyszył małżonce podczas nowojorskiej podróży, był rozchwytywany przez publiczność, która chciała zamienić choć jednio zdanie z twórcą kultowego „Dnia Świra”. Na pytanie czy długo trzeba było namawiać odtwórcę główniej roli Marka Konrada do wzięcia udziału w projekcie, Koterski powiedział.

– Nie. Choć gdy do niego przyszedłem z propozycją, to popatrzył na mnie tak jak inkasenta z gazowni. A po przeczytaniu scenariusza stwierdził, że to film o nim samym – opowiadał pan Marek.

Dla polskich artystów była to pierwsza wizyta w Nowym Jorku. – Bardzo nam się podoba metropolia. Nauczyliśmy się już nawet przemieszczać nowojorskim metrem – mówiła nam Małgorzata Bogdańska.

Festiwalowe spektakle, niestety już bez udziału polskich gwiazd, pokazywane będą jeszcze do 23 listopada w Teatrze Row, który znajduje się przy 410 West 42nd Street (pomiędzy 9 i 10 Avenue). Bilety można kupić 7 dni w tygodniu w kasie teatru, jak też na www.telecharge.com i przez telefon: 212.239.6200. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć w internecie pod adresem www.unitedsolo.org.

Zdjęcia Dariusz Granatowski

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: